Opublikowano:

Kilka powodów dlaczego warto posiadać odkurzacz centralny

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że ponad 150 mln ludzi na całym świecie choruje na astmę. Wielu Europejczyków cierpi na różnego rodzaju alergie z powodu substancji wdychanych w pomieszczeniach. Dotykają one co czwartego człowieka!
Z astmą i alergiami przybierającymi rozmiary epidemii ludzie szukają jak najlepszych rozwiązań, które pomogłyby im prowadzić zdrowe życie. Odkurzacz centralny jest bardzo skuteczny ponieważ usuwa 99% brudu, cząsteczek kurzu, pyłu, roztoczy i innych alergenów.
Tym bardziej warto pomyśleć o nim jeżeli budujemy dom. Tylko w ten sposób możemy wygodnie, cicho i higienicznie pozbyć się kurzu.
Użytkując odkurzacz centralny całkowicie eliminujemy ruch powietrza w sprzątanym pomieszczeniu. Powietrze po przefiltrowaniu odprowadzane jest na zewnątrz budynku. W ten sposób nie dochodzi do wtórnego zakurzenia i sprzyja to naszemu zdrowiu.
Ogromną zaletą systemu jest brak hałasu, gdyż odkurzacz centralny znajduje się w pomieszczeniu gospodarczym, garażu lub w kotłowni.
Użytkując system docenimy również wyjątkową wygodę sprzątania. Nie musimy już ciągnąć za sobą ciężkiego, obijającego meble odkurzacza. Sprzątamy przy pomocy lekkiego i elastycznego węża włożonego do gniazda ssącego. Do dyspozycji mamy również szeroką gamę akcesoriów do sprzątania. Odkurzanie schodów i innych zakamarków przestaje być więc problemem.
Kuchnię i hol możemy szybko posprzątać przy pomocy szufelki automatycznej zamontowanej w cokole szafki. Okruszki lub piach podmiatamy pod szufelkę, następnie stopą naciskamy specjalny przełącznik znajdujący się na obudowie urządzenia. Zanieczyszczenia zostają wciągnięte do systemu.
Innym wygodnym rozwiązaniem jest vroom, czyli kaseta ze zwijanym wężem montowana np. w szafce zlewozmywakowej. Wąż rozciąga się aż do siedmiu metrów a po zakończeniu sprzątania automatycznie się chowa.Kolejnym ciekawym urządzeniem jest tzw.wally. To małe urządzenie montujemy w przedpokoju, łazience lub w garderobie. Posiada krótki rozciągany wąż , którym sprzątamy na obszarze 4,5 m.
Z czego składa się system centralnego odkurzania?
System składa się z odkurzacza, plastikowych rur i kształtek schowanych w wylewkach i w ścianach, gniazd ssących oraz lekkiego węża do sprzątania. Profesjonalny montaż oraz oryginalne części gwarantują bezpieczne użytkowanie
Jak włączamy odkurzacz?
Nie ma potrzeby uruchamiania systemu bezpośrednio na urządzeniu. Odkurzacz uruchamiamy przełącznikiem na rączce węża.
Czy gniazda są bezpieczne dla użytkownika?
Gniazda ssące są całkowicie bezpieczne, gdyż są zasilane napięciem o wartości 12 lub 24V.
Jak często opróżniamy pojemnik na kurz?
Pojemnik na kurz opróżniamy raz na kilka miesięcy.
Czy w każdym pomieszczeniu należy instalować gniazda ssące?
Gniazda ssące instaluje się tak aby objęły one swoim zasięgiem całą powierzchnię domu. W praktyce jedno gniazdo obsługuje ok. 80-90m2
Czy w instalacji gromadzą się nieczystości ?
Dobrze wykonana instalacja pozostaje czysta przez cały okres użytkowania. Gwarantuje to ogromna prędkość przepływającego przez nią powietrza. W systemie nie gromadzą się więc roztocza ani bakterie. Instalacja jest poza tym hermetycznie zamknięta gniazdami ssącymi
Kiedy wykonujemy instalacje?
Montaż systemu najlepiej wykonać w trakcie budowy domu, przed tynkami i przed wylewkami. Doświadczonej ekipie zajmuje to klika godzin. Instalację możemy również rozprowadzić sami kupując uprzednio specjalny zestaw montażowy.

Czy system jest drogi?
System centralnego odkurzania nie jest drogi. Koszt rozprowadzenia instalacji w domu o powierzchni 150m-200m wynosi od 900 do 1500zł. Cena jest zależna od liczby gniazd ssących i szufelek automatycznych itp.
Koszt zakupu odkurzacza centralnego wraz z wężem i akcesoriami do sprzątania wynosi od 1450zł.
Należy pamiętać, że jest to inwestycja jednorazowa, o wysokiej trwałości i znikomych kosztach eksploatacji.
Atrakcyjność urządzenia sprawia, że sprzątanie przestaje być przykrym obowiązkiem.

Powrót do strony głównej